Centrum zdraví a snižování nadváhy logo

Startovní foto

Václav Svoboda startujeme...

Ať máme s čím srovnávat, trošku jsme to nafotili...

Vašek "v tom" ale není sám....i jeho kolega herec Jan Trávníček chce změnit něco ve svém životě ( pod přísným dohledem moji kolegyně Hany Ondrušové, Praha)

Co možná o Vaškovi nevíte...

Životopis (biografie) / Informace:

Narodil se 16.1.1964 v Děčíně. Herectví ho lákalo už odmalička, od dětských let účinkoval v dětském souboru Divadla Na Provázku, což ho vedlo ke studiu herectví na brněnské Konzervatoři. Stálé angažmá mu nabídlo brněnské divadlo Husa na provázku, kde ztvárnil role jako Hamlet, nebo Hugo v Zahradní slavnosti a mnoho dalších.

Jeho první filmovou zkušeností byla role v televizním snímku Zloděj v roce 1982, popularitu si však získal přijetím role ve filmech Jak básníci přicházejí o iluze a Jak básníkům chutná život. Děti i dospělí ho znají například z pohádky O Držgrešlovi a Drždukátovi, následovalo účinkování v dalších televizních filmech a inscenacích jako je Bedna s datlemi, Horká kaše nebo Startování za tepla.

V současnosti je členem hereckého souboru divadla Na Fidlovačce v Praze, ale diváci ho znají především z televizního seriálu Ulice, kde hraje téměř v každém díle vypočítavého a vychytralého Lumíra Nykla, syna paní Nyklové(Jaroslava Obermaierová) a manžela Světlany Nyklové(Tereza Bebarová).

Herec je časově velmi vytížený, zejména proto, že rodinu má v Brně a působí především v Praze, musí své aktivity rozdělovat mezi obě své povinnosti.

Autor: jopakl