Centrum zdraví a snižování nadváhy logo

Lucie S.

Jmenuji se Lucie Sasínková, je mi 37 let, pocházím z Brna a jsem fotografka.

Jako mnoho dalších žen jsem celý život patřila do kategorie s nadváhou až nechutně obézní. Až jsem ocitla v takové depresi, že mi bylo jedno jak vypadám a dožrala jsem se krásných 113,5 kg. Samozřejmě jsem si byla vědoma znechucených pohledů na mě, ale mě to bylo úplně jedno. Po tolika bojích s tloušťkou jsem to vnitřně vzdala. Až jsem v 2016 potkala paní Borkovcovou. Přišla ke mně jako klientka na focení a vyprávěla mi o Cambridge redukčních programech. Já byla samozřejmě velmi skeptická. Jenže ona ke mně postupem času posílala na focení své úspěšné klienty za odměnu a já jsem byla v šoku, kolik lidí a v jakém různém věku dokážou zhubnout. Sledovala jsem to dva roky, nejvíc mě fascinovali ti klienti, kteří si váhu dokázali i udržet. V té době jsem už při každém pohybu měla neskutečné bolesti. Jako fotograf musím být na nahou 13-14h a to bez ohromných bolestí nohou i zad se neobešlo. Rozhodla jsem se proto začít bojovat znovu.. Tentokrát s Cambridge Weight Plan. Poprvé jsem to vzdala po 14 dnech. Nesnesla jsem ty úšklebky okolí a kritiku diety, že bych raději měla běhat než pít koktejly. Jenže pro mě byl pohyb peklem. Nesnášela jsem tu bolest při každém pohybu. Po půl roce jsem to zkusila znovu, rozhodla jsem se ignorovat skeptické názory druhých a opravdu na sobě zapracovat. Nebylo to jednoduché, ale už po prvním měsíci, kdy jsem shodila 8 kg, jsem se začala cítit skvěle. Nakoplo mě to tak moc, že jsem se poprvé v životě začala i fotit. Já svůj obraz v zrcadle nenáviděla. Ale při 90 kg jsem znovu našla pocit, že vypadám i jako člověk.

Každý měsíc jsem začala postupně nakupovat menší a menší oblečení, abych se inspirovala do budoucna a nebyla spokojená s tím kam jsem došla. Až jsem docílila krásného výsledku 59 kg a 00,01 kg k doporučené redukci tuku v těle. Nebylo to jednoduché, nebudu lhát, že jsem nikdy neměla chuť to zase vzdát, ale díky paní Borkovcové, jsem pochopila, že nejdůležitější není neudělat chybu, ale nepřestat. Vydržet a začít znova. Pro mě návštěvy centra byly velmi důležité jako schůzky s terapeutem :-D … Poradna se pro mě stala mostem, kam se chodím pravidelně vážit, kontrolovat a také stále konzultovat stravu. Je to pro mě místo, kam chodím ráda a díky tomu vím, že to dělám dobře. Taková doživotní kamarádka. Objevilo se hodně skeptiků, kteří mi říkali, že jojo efekt bude rychlý, ale já váhu držím už rok. Naučila jsem se líbit sama sobě, miluji poprvé životě chodit do butiků a zkoušet si šaty, to byla pro mě předtím noční můra. Díky dietě jsem našla sebevědomí a cítím se i mentálně skvěle. Mám vlastní instablog, kde se neustále fotím a to i v plavkách, něco takového bych si před Cambridge programem v životě nedovolila. Ale to nejdůležitější je, že mohu svou práci vykonávat s úsměvem a bez toho aniž bych schovávala bolesti, které jsem prožívala z každého pohybu. Dokonce jsem poprvé v životě zvládla i kliky… To ani jako dítě.

V současné době začínám cvičit a adaptovat si nový životní styl, nadále chci jíst zdravě a aktivně. Je super sledovat teď reakce svého okolí i mých klientů. Nikomu se nechce věřit, že jsem mohla být tak obézní. Bohužel byla. Ale díky Cambridge Weight Plan už nejsem