Centrum zdraví a snižování nadváhy logo

Co je to ketóza?

Program The 1:1 Diet byl speciálně sestaven tak, aby obsahovala max. 44 gramů uhlovodanů denně, bílkoviny a tuky. Tato kombinace vyvolá velmi slabou ketozu, která má pozitivní vliv na osobu. Potlačuje pocit hladu a dává pocit dobré nálady.

Ketoza je jiný název pro „spalování“ tuků. Jakmile tělo spotřebuje vlastní zásobu uhlovodanů, začne spalovat vlastní tukové zásoby. Ketogenní přípravek obsahuje malé množství uhlovodanů. Tělní tuk je štěpen na malé částečky mastných kyselin zvané ketony. Ketony se pohybují po těle a dodávají energii tkáním.

Cambridge Weight Plan byl sestaven tak, aby obsah uhlovodanů byl minimální a stačil pouze na okamžitou spotřebu a nikoli k uložení. Sebemenší příjem nepovolených uhlovodanů může tuto velmi slabou ketozu porušit a vézt k vzniku tzv. plateau (redukce váhy se zastaví) nebo zvýšení váhy. Slabá ketoza má podstatné místo v programu Jediný zdroj výživy a přináší benefity pro uživatele CWP.

Slabá ketoza není škodlivá, naopak zajistí tělu potřebnou energii štěpením tuků a chrání svalová vlákna a vitální orgány v těle.

Test na ketozu je jednoduchý test moči. Kontrolní papírky lze zakoupit v lékárně (například DIA PHAN měření glukosy a ketonů.