Centrum zdraví a snižování nadváhy logo

Iveta P.

Dovolte mi malé ohlednutí za uplynulými dvěma lety, tedy do doby, kdy se mi změnil život - tak říkajíc - od základů.

Jak to vlastně celé začalo? Jednou nevinnou fotkou pořízenou na výletě s kamarádkou. Když spatřila světlo světa, já padla téměř do mdlob. Proboha, takhle přece nevypadám! Opak byl pravdou. Znechucená nad sebou jsem se rozhodla něco konečně dělat. A jak to tak bývá, nic se v životě neděje náhodou. V té době moje dobrá známá začala přidávat na sociální síť své fotky, na kterých vypadala úžasně, hubeně. Bez dlouhého váhání jsem jí napsala a požádala o informace jak se jí podařilo tak úžasně změnit vzhled a zredukovat váhu. Daly jsme si schůzku v kavárně, kde mi všechno o programu Cambridge Weight Plan povyprávěla a já byla nadšená! Tehdy mi řekla větu, kterou si budu pamatovat zřejmě celý život - „Musíš to mít srovnané v hlavě a musíš to sama chtít.“ A já věděla, že to dokážu! Dostala jsem kontakt do brněnského Centra zdraví a snižování váhy v AZ Toweru na paní inženýrku Borkovcovou a druhý den zavolala a domluvila si termín na moji první konzultaci v životě.

Psal se červenec roku 2016, číslo na váze ukazovalo 75 kg při výšce 165 cm. Že byl pro mě šok, když výsledek na In Body neukázal žádné povzbuzující hodnoty, je vám asi jasné.  Doporučení „sundat“ 17,5 kg mi vehnalo slzy do očí a to mi konečně otevřelo oči.

Paní Hanka byla úžasná, všechno mi vysvětlila, i když jsem spoustě věcem vůbec nerozuměla a často se ptala. Jezdila jsem do centra na konzultace každý týden a strašně ráda, těšila jsem se na výsledky. Cítila jsem to na sobě a hlavně viděla na oblečení, že to jde dobře. A In Body mi to potvrdil. Strašně mě to nabudilo. A já si šla za svým snem, mít zase pěknou postavu!

A jak se změnila moje postava, změnilo se i moje myšlení. Nejen co se stravy týče, ale vlastně životního stylu vůbec. Naučila jsem se pravidelně jíst, dodržovat pitný režim, odpočívat a hlavně poslouchat svoje tělo, které si často řeklo. A naučila jsem se mít se ráda!

Nejtěžší fáze celého procesu je však udržení váhy po redukci. Nebudu vám lhát, že bylo a je jednoduché odolat všem nástrahám a pokušením. Také si občas dopřeji něco, co není zcela zdravé (taková pistáciová zmrzlina… :D), ale je důležité vrátit se zpět k novému zdravému stylu! A že to dělám dobře, je známkou toho, že si váhu už dva roky držím.

Co opravdu ale stojí za zmínku je výrazné zlepšení mého zdravotního stavu. Od upraveného krevního tlaku, na který jsem brala léky, až po snížení cholesterolu. Ale hlavně přestaly trpět moje postižené klouby. Které jsem svojí obezitou zatěžovala. I lékaři byli překvapeni mými skvělými zdravotními výsledky a myslím, že se začali po programu Cambridge Weight Plan.

A jak už to tak bývá, s nově nabitým sebevědomím jsem si začala plnit své sny. Jedním z nich bylo nafocení profi fotografií. Tento sen mi pomohla splnit moje paní poradkyně Hanka, od které jsem tohle dostala jako dárek za účast v Siluetě 2017. V soutěži jsem sice nepostoupila, ale fotky mi stále připomínají mou výhru sama nad sebou.

No a sled splněných snů následoval.

 Taky rádi cestujete a poznáváte nové kraje?  Zážitky vám totiž nikdo nikdy nevezme a investice do cestování, jsou ty nejlepší investice. V září loňského roku jsme měli možnost vycestovat do Indonésie na ostrov Bali. Jeli jsme na vlastní pěst ve třech, za kamarádem, který tam už několik let žije. Zatím nejkrásnější dovolená, co jsem zažila.  Balijci jsou nesmírně hodní lidé, kteří se vám snaží pomoct, kdykoliv vidí, že to potřebujete. A my to párkrát opravdu potřebovali. Jezdili jsme totiž po celém ostrově na skútrech a občas se nám nějaký menší defekt stal. Navíc je to mystická země plná chrámů a místní lidé věří v nadpřirozeno. Toto kouzlo cítíte po celé zemi. Přijeli jsme domů tak poznamenaní tím kouzlem, že jsme se rozhodli, že se tam znovu vrátíme J

Můj další splněný sen se opět týká focení. Kdo mě dobře zná, ví, že miluju zvířata a tak bylo otázkou času, kdy vznikne nějaká tematická fotografie. A opět zapracoval internet, kde jsem objevila agenturu, která se zabývá zážitkovým focením s koňmi. Na podzim byla vyhlášená soutěž právě o takovéto focení, zúčastnila jsem se jí a k mé obrovské radosti jsem vyhrála! Ač je to k neuvěření, potvrdilo se mi, že když si člověk něco moc přeje, splní se mu to. Agentura mi určila termín na leden a já 27. vyrazila na Vysočinu do zasněžené a mrznoucí přírody. Vybrala jsem si téma „bojovnice“ (bojuju přece). Jako bonus jsem měla možnost se fotit nejen s nádhernými Frískými hřebci, ale také s vlky, čehož jsem s radostí využila. Zážitek to byl neopakovatelný. Ač venku mrzlo a já toho na sobě moc neměla, adrenalin způsobil, že mi zima rozhodně nebyla. Přála bych vám zažít to silné pouto, které mezi mnou a vlky vzniklo. Nikdy na to nezapomenu!

A takhle bych mohla pokračovat dál. Například nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že bych ve svých 48 letech mohla být modelkou. Modelkou na prestižní kadeřnické soutěži AICHI 2018. Soutěž právě probíhá, tak nám držte pěsti J

Věřím tomu, že nic z toho by se zřejmě nestalo, nebýt jedné fotky z výletu, kdy jsem si uvědomila, že tohle fakt nechci, že chci být zdravá, že se chci líbit. Nikdy bych se neodvážila fotit s profesionálními fotografy, protože kdo by se chtěl fotit oplácaný a nepěkný. Já určitě ne!

Závěrem bych vám chtěla říct, nikdy není pozdě začít si plnit své sny, ať jsou jakékoliv. Raději dnes, než nikdy. Užívejte si života, radujte se z maličkostí. Čas neuvěřitelně letí.

Iveta