Centrum zdraví a snižování nadváhy logo

Program rychlé, účinné a bezpečné redukce váhy

Rychlost s jakou lidé ztrácejí nadbytečné kilogramy je velmi individuální. Z klinických studií vyplývá, že ženy mohou zredukovat 6-8 kilo tuku za měsíc, muži o něco více. Jak dlouho budete CWP program držet závisí na celkovém počtu kilogramů, které chcete ztratit a na vašem individuálním způsobu. Náš program se zkládá z 6 kroků, během těchto kroků vás odborný poradce zbaví nejen přebytečných kil tuku, ale i převede na běžnou - zdravou stravu a stabilizuje s jídelníčkem. Tímto dnem ale naše spolupráce nekončí, váš poradce je tady stále pro vás, nejen na kontrolní vážení, ale i připraven poradit a pomoci při jakémkoliv dietickém problému.

Každý den je třeba sníst doporučené množství porcí a min. 2,5 l povolených tekutin (do povolených tekutin nepočítáme kávu a černý čaj, které jsou močopudné).

Váha nebude klesat rychleji, pokud budete užívat méně porcí - své tělo naopak oberete o potřebné živiny a sami si můžete způsobit nechtěné zdravotní komplikace. Jakmile pocítíte hlad, napijte se vody a pokud je to možné, jděte se projít. Snažte se vykonávat nějakou aktivitu a nemyslete na jídlo.

Povolené tekutiny v programu:

  • voda z vodovodu, balená voda bez příchutí
  • minerálky mírně sycené i nesycené - bez příchuti
  • černá káva bez mléka a bez cukru
  • káva, káva bez kofeinu bez mléka a bez cukru
  • zelený nebo černý čaj bez mléka, bez cukru a bez citrónu.

Káva a čaj obsahují kofein a jsou močopudné - nezahrnují se tedy co celkového pitného režimu. Kávy a čaje pijte tolik nakolik jste byli zvyklý před zahájením CWP.

 Pití jakéhokoliv alkoholu je u Cambridge Weight Plan přísně zakázáno!

Potrava, kterou normálně přijímáte se z velké části skládá z vody. Nyní musíte hodně pít. Tímto způsobem můžete předejít problémům jako jsou dehydratace, slabost, bolesti hlavy, bolesti svalů, zácpa, náladovost. V průběhu procesu vznikají při spalování tuků odpadní látky. Ty odcházejí z těla močí, stolicí a potem. Dostatečné množství tekutin tomu pomáhá.

Cambridge Weight Plan se skládá z vysoce koncentrovaných živin. Pití většího množství vody přispívá k lepšímu ředění minerálů a usnadňuje jejich distribuci v těle. Nízký obsah sacharidů je klíčem k úspěchu. Je to nejdůležitější faktor.

Jakmile sníte nebo vypijete něco nepovolené, ať už je to jablko, mléko v kávě, nebo jakýkoli jiný cukr, stěžujete si průběh programu redukce. Dochází ke snížení ketogenních látek, tělo ihned pozastaví či dokonce zastaví spalování vlastních tukových zásob a redukce váhy se zastaví. Současně se vám vrátí pocit hladu.

Nezapomeňte, že Cambridge Weight Plan obsahuje všechny potřebné výživné látky, které tělo potřebuje při programu kompletní náhrady stravy. Jakékoliv jiné potraviny nebo nápoje nepatří k CWP a pokud je budete jíst, nemůžete očekávat stejné výsledky.

Po ukončení prvního týdne jakéhokoliv kroku našich programů můžete být na sebe hrdí. Podařilo se vám zbavit se několika kilogramů a jste na nejlepší cestě dosáhnout svou ideální váhu. Zapisujeme vám pravidelně vaše hodnoty i váhu a míry. To vám dá sílu pokračovat až do úspěšného cíle. Pamatujte si, že úbytek váhy je největší v prvních týdnech.

Pomoc a podpora rodiny a přátel je velmi důležitá. Snažte se je přesvědčit, aby vám pomohli.Podpora a ocenění je nejdůležitější v těžkých chvílích (když dostanete chuť na jídlo apod.). Váš poradce zde zaujímá rozhodující postavení. Obraťte se na něj, kdykoli budete potřebovat pomoc.